The results of drawings  
 
  • 1 Margarita Gladysheva—Russia, Moscow (junior)
  • 2 Ganila Khamzin—Russia, Perm (junior)
  • 3 Ivan Surodeev—Russia, Perm (junior)
  • 4 Anastasia Shevtsova—Russia, Krasnoyarsk (junior)
  • 5 Elena Iseki—Germany (junior)
  • 6 Vladimir Danilov—Russia, Yakutsk (junior)
  • 7 Uliana Efimova—Russia, Moscow (junior)
  • 8 Maria Shevela—Russia, Ufa (junior)
  • 9 Aleksey Khamzin—Russia, Perm (junior)
  • 10 Sorari Ogata—Japan (junior)
  • 11 Risa Miyahara—Japan (junior)
  • 12 Homare Kawai—Japan (junior)
  • 13 Ekaterina Klyavlina—Russia, Moscow (junior)
  • 14 Anastasia Shevchenko—Russia, Izhevsk (junior)
  • 15 Veronika Nekrasova—Russia, Perm (junior)
  • 16 Sofia Belkina—Latvia (junior)
  • 17 Kim Yu Jin—Korea (junior)
  • 18 Anna Mekhanoshina—Russia, Perm (junior)
  • 19 Lada Malandina—Russia, Ufa (junior)
  • 20 Vyacheslav Spilchevsky—Russia, Perm (junior)
  • 21 Tatiana Konovalova—Russia, Chelyabinsk (junior)
  • 22 Kaito Osogoe—Japan (junior)
  • 23 Urara Tsukamoto—Japan (junior)
  • 24 Alesya Lazareva—Russia, Moscow (junior)
  • 25 Maria Polunina—Russia, Moscow (junior)
  • 26 Miri Lapidus—Israel (junior)
  • 27 Melania-Nika Kobyakova—Russia, Krasnogorsk (junior)
  • 28 Ekaterina Lebedeva—Russia, Perm (junior)
  • 29 Maria Malinina—Russia, Perm (junior)
  • 30 Yumi Osuga—Japan (junior)
  • 31 Sara Lempert—Israel (junior)
  • 32 Alexandra Golubyatnikova—Russia, Ekaterinburg (junior)
  • 33 Edgar Samvelyan—Armenia (senior)
  • 34 Gabriel Lopes—Brazil (senior)
  • 35 Kim Dong Geun—Korea (senior)
  • 36 Kirill Makurin—Russia, Perm (senior)
  • 37 Evgenia Sividova—Ukraine (senior)
  • 38 Seo Jung Yon—Korea (senior)
  • 39 Syugo Kawakami—Japan (senior)
  • 40 Kotaro Hirose—Japan (senior)
  • 41 Aslan Aliev—Kyrgyzstan (senior)
  • 42 Yuri Vybornov—Russia, Moscow (senior)
  • 43 Rui Seong Woo—Korea (senior)
  • 44 Song Gi Young—Korea (senior)
  • 45 Bulgan Rentsendorj—Mongolia (senior)
  • 46 Gotaro Kanazasi—Japan (senior)
  • 47 Sanzhar Omurbaev—Kyrgyzstan (senior)
  • 48 Jung Eui Jin—Korea (senior)
  • 49 Kim Suhwan—Korea (senior)
  • 50 Han Da Huin—Korea (senior)
  • 51 Dmitry Poliakov—Russia, Cheboksary (senior)
  • 52 Erdem Sandakov—Russia, Ulan-Ude (senior)
  • 53 Hwang Soo Jin—Korea (senior)
  • 54 Andrey Arseniev—Russia, St.-Petersburg (senior)
  • 55 Amy Odonohue—Japan, works in Izhevsk (senior)
  • 56 Lee Aman—Korea (senior)
  • 57 Islam Kaipbay—Kazakhstan (senior)
  • 58 Airat Masegutov—Russia, Ufa (senior)
  • 59 Haruto Goto—Germany (senior)
  • 60 Eri Kato—Japan (senior)
  • 61 Vita Muliukina—Russia, Krasnodar (senior)
  • 62 Vladislav Dubenko—Russia, Moscow (senior)
  • 63 Oh Yeon—Korea (senior)
  • 64 Tsuyoshi Ikeda—Japan (senior)
  • 65 An Seong Jun—Korea (senior)
  • 66 Timur Dymchikov—Russia, Ulan-Ude (senior)
  • 67 Rustam Iskhakov—Russia, Ufa (senior)
  • 68 Irina Zakharova—Russia, Moscow (senior)
  • 69 Kim Il Woo—Korea (senior)
  • 70 Evgeny Egorov—Russia, Perm (senior)
  • 71 Yu Kawai—Japan (senior)
  • 72 Shota Onodera—Japan, works in Ufa (senior)
  • 73 Anastasia Turchina—Russia, Astrakhan (senior)
  • 74 Ayan Eyvazova—Azerbaijan (senior)
  • 75 Farukh Sadyrkulov—Kyrgyzstan (senior)
  • 76 Alisa Alekseeva—Russia, Ufa (senior)
  • 77 Lee Seong Yong—Korea (senior)
  • 78 Anthony Ostin—Ireland (senior)
  • 79 Markos Yago—Brazil (senior)
  • 80 Viktoria Dedulkina—Russia, Chelyabinsk (senior)
  • 81 Nikita Rogov—Russia, Yakutsk (senior)
  • 82 Almas Ishmukhametov—Russia, Ufa (senior)
  • 83 Ulugbek Olimov—Uzbekistan (senior)
  • 84 Lee Su Hyun—Korea (senior)
  • 85 Luanna Gondim—Brazil (senior)
  • 86 Yuka Fukuda—Japan (senior)
  • 87 Ayari Sybasaki—Japan (senior)
  • 88 Ju Hyung Jun—Korea (senior)
  • 89 Nikita Ksenofontov—Russia, Novosibirsk (senior)
  • 90 Park Ha Eun—Korea (senior)
  • 91 Arutyun Arakelyan—Russia, Moscow (senior)
  • 92 Lee Ju Ho—Korea (senior)
  • 93 Enkh-Amar Tsolmon—Mongolia (senior)
  • 94 Zoya Dansarunova—Russia, Yakutsk (senior)
  • 95 Kim Se Yong—Korea (senior)
  • 96 Go Gun Young—Korea (senior)
  • 97 Sofia Gavriushina—Russia, Ufa (senior)
  • 98 Sairon Pereira—Brazil (senior)
  • 99 Lee Yu Beom—Korea (senior)
  • 100 Kim Seok Joo—Korea (senior)
  • 101 Lee Jae Won—Korea (senior)
  • 102 Daler Zaparov—Kazakhstan (senior)
  • 103 Avraham Lerner—Israel (senior)
  • 104 Edward Zabelin—Russia, Perm (senior)
  • 105 Song Jeong Eun—Korea (senior)
  • 106 Nikolai Vylomov—Russia, Yakutsk (senior)
  • 107 Midzuki Tando—Japan (senior)
  • 108 Serik Nakyspekov—Kazakhstan (senior)
  • 109 Megumi Sakano—Japan, works in Ulan-Ude (senior)
  • 110 Maite Nunes—Brazil (senior)
  • 111 Angelina Sivtseva—Russia, Yakutsk (senior)
Rules and Regulation | News | History | Contacts | Русский | Theatre